Kim dokładnie jesteśmy? 

 

Jesteśmy grupą małżeństw, które w swoim pragnieniu posiadania potomstwa poszukują wsparcia nie tylko medycznego, ale również duchowego. Przeżywanie niepłodności z Bogiem i w Bogu zmienia perspektywę widzenia. 

Duszpasterstwo ma charakter otwarty. Można przyjść kilka razy i tylko słuchać, nie wyjawiając nawet swoich imion, można mówić o sobie i się zaangażować. To miejsce dla każdego małżeństwa pragnącego potomstwa. Nie tylko dla tych, którzy nie mogą począć dziecka, ale także małżeństw z doświadczeniem poronienia czy rodziców adopcyjnych.

Każdy, kto chce, znajdzie fachową pomoc dotyczącą np. medycznych aspektów starań o potomstwo, naprotechnologii, procedur adopcji itd. Na ogół jednak do duszpasterstwa trafiają pary już z takim doświadczeniem starań o dziecko, że sami mogliby uchodzić za specjalistów w tych dziedzinach. 
To, co ich przyciąga, to środowisko, w którym nie czują się osamotnieni w tym, co przeżywają.

 

Co robimy? 

 

Spotkania zaczynamy Eucharystią z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz indywidualnym błogosławieństwem małżonków. 

W miarę rozwoju Duszpasterstwa pary uczestniczące w Mszach i spotkaniach przechodzą 
od poczucia zranienia, odrzucenia, niezrozumienia do wewnętrznego ukojenia, otwartości na Boga 
i Jego plan, a w konsekwencji – odnalezienia swojej własnej drogi. Czasem jest to rodzicielstwo biologiczne, czasem adopcyjne, a czasem odkrycie wartości życia we dwoje. Wszystkich łączy jedno – pragnienie spełnienia w życiu i wiara, że miłujący Bóg odpowie na to pragnienie w najlepszy dla każdego sposób.

 

W zależności od aktualnych potrzeb organizujemy także spotkania tematyczne: z psychologiem, lekarzami, paniami z ośrodka adopcyjnego… Dwa razy w roku staramy się organizować weekendowe lub jednodniowe dni skupienia, będące czasem wyciszenia i pogłębienia więzi małżeńskich i z Bogiem.